Treść strony

Wszystkie aktualności

Stronicowanie

 • logo zuk

  Komunikat Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu

  2020.01.28

  W związku z informacjami jakie pojawiają się w ostatnim czasie w przestrzeni medialnej w temacie funkcjonowania Zakładu Usług Komunalnych pragniemy poinformować iż:

  Od końca 2015 z naszego zakładu odeszło 97 pracowników. Były to głównie odejścia na emeryturę, zakończenie umów czasowych oraz niestety pojawiły się również zwolnienia z artykułu 52 kodeksu pracy.

  W sądzie pracy znajdują się obecnie 3 sprawy z powództwa pracowników, z czego tylko jedna jest w toku.

  Komisja antymobbingowa, która w jednym przypadku została powołana na wniosek pracownika nie stwierdziła znamion mobbingu. Sprawa ta nie była skierowana wobec dyrektora ZUK, a wobec jednego z pracowników. Jednakże po zakończeniu jej działalności dyrektor wydał zalecenie w sprawie o poszanowanie prywatności pracowniczej oraz bezwzględnego przestrzegania zasad dobrego wychowania.

  Mając na uwadze dobre imię Zakładu Usług Komunalnych oraz dyrektora Roberta Rutkowskiego pragniemy poinformować, iż każdy przypadek szkalowania zakładu w przestrzeni publicznej spotka się z naszą ostrą reakcją, z pozwami sądowymi włącznie.

 • uszkodzone ławki

  Wandale znów zaatakowali

  2020.01.20

  Kolejny raz za swój "cel" obrali plac zabaw dla dzieci starszych w parku Planty. Tym razem zniszczyli wszystkie 8 ławek jakie były zamontowane na tym placu. Uszkodzili również w kilku miejscach jego ogrodzenie. Oprócz tego zdewastowali kolejne 5 ławek w samym parku wzdłuż głównej alei i kilka koszy na śmieci. Ta mała architektura cieszy się szczególnym "zainteresowaniem" wandali, gdyż w całym parku Planty jest już uszkodzonych 41 koszy na odpady. Sprawa została przekazana policji, więc jeżeli ktoś z was widział, słyszał bądź wie kto tego dokonał prosimy o kontakt z organami ścigania.

 • tunel świetlny

  Radom świetlną stolicą Mazowsza

  2020.01.08

  To już czwarty raz kiedy nasze miasto zwycięża w wojewódzkim etapie plebiscytu „Świeć się z Energą”. Dzięki głosom mieszkańców Radomia oraz naszych gości organizacje pozarządowe działające na terenie miasta otrzymają sprzęt AGD o wartości 10 000 zł ufundowany przez głównego sponsora plebiscytu, firmę Energa SA.
  Przypominamy również o kolejnej części tegoż plebiscytu. Etap ogólnopolski właśnie się rozpoczął.  W finale weźmie udział 16 mistrzów regionów z największą liczbą głosów. A głosować można codziennie do 15 stycznia na stronie https://swiecsie.se.pl/plebiscyt-miast/mazowieckie/radom/.

 • bombka

  Bożonarodzeniowa iluminacja już świeci

  2019.12.09

  Wczoraj, 8 grudnia uruchomiliśmy bożonarodzeniowe iluminacje w naszym mieście. Na radomskich ulicach będzie można zobaczyć np. Mikołaja na motocyklu, olbrzymią bombkę, jak również słynny tunel świetlny. Oprócz dobrze znanych figur nasi mieszkańcy zobaczą również zupełnie nowe oświetlenie LED, które pojawi się na drzewach w centrum miasta. Sukcesywnie z roku na rok wymieniamy zwykłe girlandy żarówkowe na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie ledowe. W obecnym sezonie wymieniliśmy kilometr przestarzałego oświetlania na nowe.

 • nasadzenia

  Nowe nasadzenia w radomskich parkach

  2019.10.16

  Jesień to idealny czas na dokonanie uzupełnień w drzewostanie, który mamy pod swoja opieką. W tym roku dział zieleni naszego zakładu posadzi 57 nowych drzew.
  Wśród odmian jakie pojawią się w ziemi są między innym: jarząby pospolite, graby kolumnowe oraz lilaki. Dostawcą drzewek jest zwycięzca ogłoszonego przez nas przetargu nieograniczonego Gospodarstwo Ogrodniczo – Szkółkarskie Bolesława Łakomskiego z Sompolna. Koszt zakupu tych pięknych sadzonek to 11.588,40 PLN.

 • sokolnicy

  Sokolnicy znów na posterunku

  2019.08.01

  Od dziś rozpoczyna się kolejny etap działań sokolniczych w radomskich parkach. Tak samo jak w poprzednim, który trwał od początku marca do końca kwietnia tak i teraz drapieżniki będą latać od świtu aż po zmierzch. Ptaki wraz ze swoimi opiekunami będzie można spotkać co drugi dzień w parku im. Tadeusza Kościuszki oraz w parku Leśniczówka. Swoje loty będą wykonywać, aż do końca października.
  Przypominamy, iż w tym roku usługę sokolniczą wykonuje dla nas firma FALCONER Łukasz Nowosad Usługi i Pokazy Sokolnicze z Dęblina. Całość zadania opiewa na kwotę 98 400,00 PLN brutto.

 • głosowanie

  Budżet Obywatelski 2020

  2019.07.15

  Zapraszamy wszystkich do głosowania już w najbliższy wtorek tj. 16 lipca w Zakładzie Usług Komunalnych w Radomiu przy ul. Suchej 15. Mobilny Punkt Głosowania będzie na was czekać od 10:00 do 11:00 w budynku technicznym naszego zakładu. Zabierzcie ze sobą dokument tożsamości.

 • tablica regulaminowa

  Majówkowy wandalizm

  2019.05.21

  Ten miesiąc wyjątkowo obfituje w akty wandalizmu. Tym razem nie są to tylko uszkodzenia koszy oraz ławek, ale również flag czy parkowych tablic regulaminowych. Bilans tegorocznej majówki jest zatrważający. Uszkodzonych zostało blisko 90 drzewców do sztandarów, które wisiały w centrum Radomia. W zestawach wiszących na ulicznych latarniach w skład, których wchodzi flaga Radomia, Polski oraz Unii Europejskiej ta ostatnia została potraktowana najgorzej. Dokładnie 63 gwiaździste sztandary zostały skradzione lub zniszczone.  Wandale nie oszczędzili,  również naszego, radomskiego herbu. Z ulic naszego miasta zniknęło w tym czasie 19 flag z emblematem Radomia. Najmniej dotkliwie zostały potraktowane nasze barwy narodowe.  Ale i tak w naszych magazynach jest o 7 flag Polski mniej. Oprócz tego „artyści plastycy” postanowili „upiększyć” tablice regulaminowe w parku „Leśniczówka” . W tym przypadku obyło się na szczęście bez ich wymiany. Niestety koszt zakupu nowych flag oraz drzewców jest olbrzymi. To kwota ponad 2500 PLN.

 • Wesołego Alleluja!

  Wesołego Alleluja!

  2019.04.19

  Niech zbliżające się Święta Wielkanocne spędzone w gronie najbliższych przyniosą Państwu wiele radości, ciepła i optymizmu.
  Dyrekcja i Pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu

 • skwer unii

  Przetarg nieograniczony na wykonanie i serwisowanie dekoracji roślinnej miasta Radomia rozstrzygnięty

  2019.04.02

  W 2019 roku za upiększenie naszego miasta odpowiadać będzie firma EKO-FLORA Gospodarstwo Ogrodnicze Roberta Gębczyka z Rajca Szlacheckiego. To przedsiębiorstwo za cenę 300 tysięcy złotych, które otrzyma wykona nasadzenia oraz będzie serwisować je od 08.04 do 30.11.2019r.  W okresie wiosennym czyli do połowy maja nasze oczy będą cieszyły różnokolorowe bratki. Pojawią się w 145 gazonach oraz na 259m2  rabat gruntowych. W kolejnym etapie czyli nasadzeniach letnich, które potrwają do końca czerwca będziemy mogli podziwiać petunię kaskadową typu surfinia, begonię BIG oraz stale kwitnącą, pelargonię hybrydową, aksamitkę, irezynę, żeniszek meksykański i cynię. Tymi kwiatami obsadzonych zostanie aż 223 gazony i 595m2 rabat gruntowych.  Jesienią –  od 15.09. do 30.09. -królować będą: wrzos, chryzantema drobnokwiatowa oraz kapusta ozdobna (brassica). Pojawią się w gazonach (223 sztuki) oraz na rabatach (219m2).  Ponadto w 1004 donicach zawieszonych na słupach oświetleniowych zobaczymy pelargonię bluszczolistną oraz begonię bulwiastą zwisającą.

Stronicowanie

Szybki kontakt

 • Dane kontaktowe

  Zakład Usług Komunalnych w Radomiu
  26-612 Radom, ul. Sucha 15
  e-mail: sekretariat@zuk.radom.pl
  tel:  48 389 26 30
  fax: 48 389 26 31

 • Znajdź nas na mapie

 • Ważne telefony do działów

  Dział Obsługi Pomieszczeń U.M. : (48) 362 02 46
  Dział Finansowo - Księgowy : (48) 389 26 33
  Dział Zieleni i Konserwacji : (48) 389 26 41
  Dział Kadr, Płac i Szkoleń : (48) 389 26 23
  Dział Administracyjny : (48) 389 26 21
  Dział Techniczny : (48) 389 26 38
  Dział Transportu : (48) 389 26 43
  Dział Prawny : (48) 389 26 37
  IODO : (48) 389 26 25